Rady a triky PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 27 september 2009

Nosné hlieny: Surovný gaštan vložíme na 2-3 dni do vody. Z mäkkej dužiny vytvarujeme pevný valček, ktorý si pri zápale dutín vložíme do nosa. Opakujeme s odstupom dvoch dní. Hlieny sa vám pustia z oboch nosných dierok bez toho, aby ste valček vyberali, POZOR  NA  VDÝCHNUTIE!

Kašeľ: Gaštanové listy (zbierané pred a počas kvitnutia) sa používajú na liečenie kašľu, bronchitídy, kataru priedušnice, pľúcnych ochorení a krvácania. Kúpiť ich môžete ako "Castaneae folium".

Hnačka a reuma: Z vysušenej a rozdrvenej gaštanovej kôry možno urobiť čaj, ktorý pôsobí v kombinácií s medom veľmi blahodárne pri kašli a krvácaní, kŕčoch, hnačke či reume.

Mole v skrini? Aby ste sa im vyhli, skúste dať na dno skrine za hrsť gaštanových plodov.

Pozitívna energia: Skúste zo stromu gaštana prijímať alebo mu odovzdať energiu, obzvlášť negatívnu. Dokáže vás zbaviť takých neduhov ako nervozity, agresivity, nespavosti či bolesti chrbtice alebo hlavy. Skúste sa o gaštan oprieť chrbtom a myslite na to, ako všetko zlé z vašej mysli či tela  odteká a pomocou jeho koreňov sa vpíja do zeme. Táto jeho vlastnosť zodpovedá aj otázku, prečo bol gaštan najčastejšie sadeným stromom v parkoch a prečo pod ním luďia tak radi sedávali na lavičkách.

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Obrázok týždňa

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt chestnuts picture  

Dotazník na gaštanové palacinky

https://goo.gl/forms/8iZ9KsQ0A8vjB2mB3

Anketa

Chystáte sa 7. októbra 2017 na Gaštanová slávnosti?
 

Počasie

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

Čistenie gaštanov

Gaštany sú môžete kúpiť pečené v stánku, zavarené v konzerve alebo mrazené ako pyré. Ale čo s nimi ak si ich kúpite surové?

Čistenie gaštanov

Pečené gaštany