Úvodná stránka
Gaštanové palacinky
Sobota, 29 september 2012

Chystáte sa na Gaštanové slávnosti 6. októbra 2012 na Modrom Kameni? Potom neobíďte náš stánok s  gaštanovými palacinkami, ktoré pre Vás budeme vyrábať priamo na mieste. Vybrať si budete môcť náplň s gaštanovým pyré, domácim džemom, čokoládou alebo domácimi orieškami. Tešíme sa na Vás na Hrade Modrý Kameň pri príležitosti Gaštanových slávností.

V našom stánku si budete tiež môcť kúpiť gaštanové rožteky, gaštanovú roládu a knihu Gaštanové pochúťky. Najbližšiu sobotu do zgaštanovenia :-)

 
Gaštanová sezóna začala!
Sobota, 22 september 2012

Pred necelým týždňom začala gaštanová sezóna. Vlastníci gaštanových sadov zobrali na plecia kosy a hrable a pustili sa do prvej gaštanovej práce.
"Háj treba pred padaním vyčistiť, trávu pokosiť a pohrabať, lebo nie je nič horšie ako keď vám začnú gaštany padať do vysokej trávy."
Veľa ľudí si myslí, že práca okolo gaštanov je jednoduchá a prostá - zbierať, zbierať a zbierať. Nie je to vôbec tak. Vlastníci hájov a častokrát aj zberači musia pred sezónou gaštanový háj vyčistiť od vysokej trávy, popadaných konárov, lístia a starých šupiek.
"Náročnosť práce závisí od veľkosti háju, my máme 15 rodiacich gaštanov a tak nám prvé čistenie trvá tak 2 plné dni. Ak sme si háj v jeseni pre zlé počasie zanedbali, je to o to horšie."

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 36 - 42 z 61

Obrázok týždňa

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt chestnuts picture  

Dotazník na gaštanové palacinky

https://goo.gl/forms/8iZ9KsQ0A8vjB2mB3

Anketa

Chystáte sa 8. októbra 2016 na Gaštanové slávnosti na Hrade Modrý Kameň?
 

Počasie

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

Čistenie gaštanov

Gaštany sú môžete kúpiť pečené v stánku, zavarené v konzerve alebo mrazené ako pyré. Ale čo s nimi ak si ich kúpite surové?

Čistenie gaštanov

Pečené gaštany

Články o gaštanoch

Gaštan jedlý - ohrozený druh
Gaštany kedysi zachraňovali ľudí pri neúrode, dnes ich hubí rakovina...
 
Výskum jedlých gaštanov na Slovensku
Plody gaštana jedlého sa v našej kuchyni príliš nevyužívajú...
 
Gaštanové slávnosti môžu pre chorobu stromov o pár rokov skončiť
Podľa odborníkov choroba už napadla 70 percent stromov, pričom gaštany, staršie ako 40 rokov, ktorých je v lokalite väčšina, už nemajú šancu na uzdravenie a všetky postupne odumrú.